Aktualności

Sezon narciarski 2018/2019 czas zacząć!

Z dnia na dzień pogoda staje się jeszcze bardziej zimowa, śniegu jest coraz więcej a co za tym coraz więcej tras narciarskich zostaje…

Sztruksik o wschodzie słońca

  Wieczorne szusowanie przy sztucznym świetle ma teraz konkurencję w postaci zjazdów przy wschodzie słońca. Ci…

TOP 10 największych ośrodków w Austrii - miejsce 7 Sölden

24.11.2015

Sölden słynie ze śniegu. Spośród dziesięciu największych ośrodków w Autrii oferuje najwyższe szczyty (3 340 m). To jedyne miejsce, gdzie trasy na lodowcu są bezpośrednio połączone wyciągami  z resztą terenów narciarskich. Armatki śnieżne można spotkać właściwie na każdym kroku. Dzięki takiej dbałości o stoki, nawet popołudniowy zjazd do doliby jest największą przyjemnością. Imprezy alpes ski trwają tu do samego rana.

Sölden to miejsce idealne właśnie dla fanów alpes ski. Każdej wiosny odbywa się Hannibal-Show na lodowcu Rettenbach. Dodatkowo mamy tu gwarancję śniegu od października do maja. Na narciarzy czekają oczywiście świetnie przygotowane stoki. 80% z nich stanowią trasy łatwe i średnie. Ponadto dostępnych jest 28 km tras trudnych oraz 2 km nieprzygotowanych tras do jazdy w głębokim śniegu.

Polacy, jako cel narciarskich wyjazdów wybierają austriackie Alpy. Świetnie przygotowane stoki, rewelacyjne warunki noclegowe, super atmosfera i te widoki! Nie ma się co dziwić, że na alpejskich stokach często można spotkać rodaków.

Aby ułatwić wybór najlepszego miejsca na narciarskie szaleństwo, postanowiliśmy przybliżyć 10 największych ośrodków narciarskich w Austrii. Czy wiedzieliście, że największa stacja narciarska oferuje aż 279 km przygotowanych tras? W kolejnych newsach będziemy publikować ciekawe informacje o każdej z nich.