Noclegi

Ocena:

Pensjonat Dorfplatzl

St.Leonhard

Ocena:
więcej

Alpbachtal - Ski Juwel

Wyciągi: Trasy zjazdowe: 145
Miejscowości: Alpbach (1000), Brandenberg (920), Breitench (550), Brixlegg (534), Kramsach (520), Kundl (520), Münster (540), Rattenberg-Radfeld (514), Reith (640), Wildschönau (828)

Opis stacji

 

Alpbachtal

Maleńkie miejscowości tego regionu zachowały swój tradycyjny charakter.  Tyrolczycy uznają tę doliną za jedną  z najpiękniejszych. W pobliżu słynny Kitzbühel.  W okolicach Inneralpbach miejsce dla siebie znajdą także freeriderzy.  Z Hornlift 2000 (najwyższy punkt) rozpościera się wspaniały widok na szczyty. Do niedawna był to kameralny ośrodek narciarski bez tłoku na stokach. Trasy zjazdowe świetnie przygotowane, przeważają o średnim poziomie trudności.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Dwa tyrolskie ośrodki narciarskie - Alpbachtal i Wildschönau łączą się tworząc nowy region narciarski o  nazwie SKI JUWEL. Od grudnia 2012 amatorzy sportów zimowych będą mogli korzystać ze 145 km tras połączonych systemem 47 wyciągów. Do użytku zostanie również oddana nowa trasa.

Teren narciarski Alpbachtal jest znany z bogactwa różnorodnych stoków. Oprócz różnego rodzaju tras zjazdowych w dół doliny, w okolicach Inneralpbach miejsce dla siebie znajdą także freeriderzy. Z Hornlift 2000 (najwyższego punktu w obrębie terenu narciarskiego) rozpościera się wspaniały widok na szczyty Alpbachtal, Zillertal i pasma górskiego Rofan. W Inneralpbach, na Hornboden i w Reith w Alpbachtal rodziny znajdą dla siebie najlepsze miejsce dla zdobywania pierwszych narciarskich doświadczeń.  „Czarodziejskie dywany“, wyciągi dla dzieci i wiele innych atrakcji zapewniają odpowiedni komfort. Najdłuższa, ale przede wszystkim najprzyjemniejsza trasa terenu to  4-kilometrowa „Familienabfahrt Inneralpbach" o średnim stopniu trudności. Zaczyna się przy górnej stacji kolejki Pöglbahn, czerwona trasa nr 8 prowadzi przyjemnie szerokimi stokami wśród lasów do doliny, prosto do Inneralpbach. Równomierne nachylenie stoku pozwala zarówno na relaksacyjne szusowanie,  jaki i ambitny carving.

 

Snowpark w Alpbachtal

W tyrolskim ośrodku Alpbachtal, na Wiedersbergerhorn czeka na miłośników białego szaleństwa duży, nowoczesny snowpark.  Nowoczesna infrastruktura do naśnieżania (7 armatek śnieżnych). Wielkimi atrakcjami parku są 150-metrowy half pipe, kicker, poręcz „hip slidle” – 15-metrowy tor – rollercoaster.  W nowym parku śnieżnym w Alpachtal znajdują się:

Łatwe boxy: Flat Box, Slide Feature, Rainbow Box

Łatwe kickery: 2 kikckery, każdy o długości 3 m

Pro boxy: Straight Box, Jib Box, Jib Tank, Rainbow Box, Mail Box

Pro kickery: 2 kickery o długości 10 i 12 m

Prócz „linii dla początkujących”, w parku znajduje się również mnóstwo przeszkód dla osób, które opanowały już trudniejsze triki.